O VAŠE OBJEDNÁVKY SE POSTARÁ MONIKA 724881096 RÁDI VÁM PORADÍME NA OBCHOD@LAMPONE.CZ TELEFONICKÉ OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME NA 724881096

Byliny v kosmetice 1.díl

Přírodní kosmetika s mírou 1. díl

Příroda má skutečnou moc, dokáže povzbudit mysl, dodat energii, uvolnit i léčit. V dnešní době je užívání bylin v kosmetice velice populární. Najdeme je pleťových krémech, odličovacích produktech, šamponech....

Z hlediska alergií si,ale musíme dávat pozor. Proto je vhodné mít alespoň v obecné rovině povědomí o bylinkách a přírodních složkách v kosmetice. S čím se můžeme setkat, jaké látky jsou z hlediska alergií rizikové a u jakých si můžeme být jistí snášenlivostí. Zde je drobný přehled a vy si můžete zjistit, které byliny ano a které ne pokud máte citlivou pleť, jste alergičtí, či máte jiné kožní problémy.Heřmánek- téměř zázračná a léčivá květina. Ne nadarmo má v názvu lékařský. Dokáže skvěle podpořit trávení a zlepšit zažívací obtíže. Je celkově protizánětlivý a působí jako prevence infekcí.Zklidňuje, pomáhá odplavit stres. Užívá se formě čajů, kožních zábalů nebo do koupele. K jeho nevýhodám patří vysoké procento alergických uživatelů, proto se nedoporučuje heřmánek v pleťových krémech, kdy by mohl podráždit citlivou pleť. Naopak ve formě krémů na ruce a tělo je velice oceňovaný a žádaný.

Arnika- chráněná léčivá bylinka s všestrannými účinky. Podporuje dokonce i účinek antibiotik a pomáhá při onemocnění dýchacích cest. Má také výrazně hojivé a protizánětlivé účinky, podporuje hojení ran, pomáhá při vstřebání modřin a kožních podlitin. Arnika se vyznačuje vysokou mírou snášenlivosti i u osob s problematickou i citlivou pletí a tak je častou součástí pleťových krémů. Výborně pomáhá při léčbě akné, pleť celkově čistí a zabraňuje dalšímu rozvoji kožních problémů a zánětů.

Z bylin a přírodních složek kosmetiky si lze skutečně vybrat. Možná spíše než přírodní kosmetiku jako takovou je vhodnější se zaměřit na konkrétní problém pleti a volit vhodné produkty.

Pro problematickou a mastnou pleť je například ideální a oblíbený pleťový krém Control krém  odFor life a Madaga, který z bylin obsahuje šalvěj,  aloe vera a hamamelis.