O VAŠE OBJEDNÁVKY SE POSTARÁ MONIKA 724881096 RÁDI VÁM PORADÍME NA OBCHOD@LAMPONE.CZ TELEFONICKÉ OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME NA 724881096

Proč je dobrý kolagen v kosmetice?

Proč je užití kolagenu v kosmetice dobré?

 

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je zodpovědná za mladistvý vzhled pleti. Udržuje pokožku silnou a pružnou.

Kolagen je přirozenou složkou pleti a je jedním z nejdůležitějších pojivových vláken v našem těle. V případě, že tělo nemá kolagenu dostatek, projeví se to negativně na pleti, vlasech i nehtech. Za pokles kolagenu v těle přitom může nejen samotné stárnutí, ale i  zrychlený životní styl, stres, nedostatek odpočinku, kouření, alkohol a nadměrné slunění.Nejvíce kolagenu je v pleti obsaženo ve věku 15-20 let poté se jeho obsah postupně snižuje.

 Kolem 30 roku se při jeho ztráte začnou objevovat první vrásky, pleť může být suuší, nehty se začínají třepit, vlasy lámat.

Výhodou kolagenu je také to, že na svůj povrch váže větší množství vody a tím udržuje pleť déle hydratovanou. Kolagen vytváří na pokožce ochranný film, redukuje kožní nerovnosti, rozjasňuje a sjednocuje barvu pleti.

Zevní dodávání kolagenu je dobré zvláště u žen po menopauze, kdy nastává nejrychlejší pokles látky v kůži.

Pleť se ztrátou elasticity pomůžou dodat pleťové krémy nebo séra od české značky FOR LIFE & MADAGA buď ve formě COLLAGEN ACTIVE séra nebo COLLAGEN ACTIVE krému.

A ještě takový můj malý tip na dodání kolagenu vnitřně? Znáte Irský mech? Obsahuje obrovské množství kolagenu a želatiny a dále 15 z 18 esenciálních, tedy pro tělo nezbytných, látek. Je bohatý na vápník, síru, jód, draslík, dále na vitaminy A, D, E, F a K.

Mech jen propláchnete, necháte pár hodin louhovat. Můžete rozmixovat a jíst po lžičkách.