O VAŠE OBJEDNÁVKY SE POSTARÁ MONIKA 724881096 RÁDI VÁM PORADÍME NA OBCHOD@LAMPONE.CZ TELEFONICKÉ OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME NA 724881096

Hydratujte nejen pleť

Hydratace i pro normální a mastnou pleť

Na téma pleti a hydratace, je už v našem povědomí zažito, že tuto péči si zaslouží především citlivá, suchá nebo smíšená pleť. Pochopitelně, tyto typy pleti mají požadavek na hydrataci skutečně nejvyšší, nesmíme ale zapomínat ani na normální a mastnou pleť. Nejrizikovější období z hlediska ztráty hydratace pleti je práě léto a zima. Léto nadměrným pocením a ztrátou vláhy, ale třeba i četným sluněním, pobytem v klimatizovaných prostorech nebo koupáním – to vše na pleť působí a o její vláhu ji připravuje, a to bez ohledu na fakt, zda máme suchou nebo mastnou pleť. Zima pro změnu pobytem v chladném a mrazivém počasí, přechodem ze zimy do tepla, a dokonce i pobytem ve vytopených místnostech. Zejména v zimě suchost pokožky pocítí i osoby, které se běžně se suchou pletí a ztrátou hydratace nepotýkají. Dalším z četných omylů, kterých se v rámci hydratace pleti dopouštíme, je vynechávání péče o mastnou pleť. Tak nějak máme pocit, že mastná pleť je hydratovaná až moc a proto hydratační přípravky v tomto případě ani ve své výbavě nemáme. To je však omyl

Věděli jste, že pleť se může jevit jako mastná právě na základě nedostatečné hydratace? Ano, je to tak! Pleť si takzvaně snaží pomoci sama, a pokud není dostatečně hydratována, spustí proces nadměrné tvorby kožního mazu. Proto je vhodné hydratovat i tento typ pleti a pochopitelně si vybírat přípravky na mastnou pleť. Ty jsou jemné, mají příjemnou texturu, dobře se vstřebávají a hlavně jsou nemastné a nezanechávají na pleti nepříjemný lesklý fi lm.

Hydratace je pro naši pleť a organismus více než zásadní.

Existuje však i okamžik, kdy už není na místě. Užívání hydratačních krémů nebo sér je ideální ráno a večer, vždy na vyčištěnou pleť.

Ráno, abychom pleť po noci zaktivovaly a připravily jí na denní koloběh a vnější prostředí. Večer naopak, abychom ji po čištění zase trochu podpořily a připravily na noc, kdy probíhají samočisticí procesy. Pokud během dne navštěvujeme například solárium, saunu nebo se věnujeme plavání, je vhodné používat hydratační krémy ještě po těchto aktivitách. Pleti naopak škodí přehnaná péče a užívání hydratačních přípravků několikrát denně. Co však působí maximálně nepříznivě je střídání různých hydratačních krémů různých značek nebo dokonce užívání hydratačního tělového mléka na obličej. Můžeme si tak jednak způsobit kožní problémy, ale také může naše pleť změnit strukturu, kdy ji pokryje mastný fi lm a náš typ pleti se jeví jinak, než jaký doopravdy je. K tomu navíc pleť zatěžujeme, ucpáváme póry a celkově ji připravujeme o energii. Pro správnou hydrataci je zároveň zásadní i dostatečný pitný režim, který by se měl pohybovat okolo 2- 3 litrů vody denně – pozor: čaj a káva se ke správnému pitnému režimu nepočítají. Pokud totiž pitný režim nerespektujeme, náš organismus v sobě vodu zadržuje, a to se týká i pleti samotné. Užívání a aplikace hydratačních krémů, tak v tomto případě příliš naší pokožku nepodpoří.

Hydrataci můžete podpořit i vhodnou stravou. Je to například:

Vodní meloun - červený meloun obsahuje přes 91 % vody, proto je dokonalým pomocníkem při hydrataci.

Brokolice obsahuje přes 90 % vody a podpoří i výživu buněk. Má také skvělé nutriční hodnoty. Rajčata Obsahují přes 94 % vody a hodí se jak pro zdravou snídani, tak i svačinu nebo lehkou večeři, například ve formě salátů.

Ředkvičky obsahují přes 95 % vody, jsou bohaté na antioxidanty a pomáhají při detoxikaci organismu.

Okurka obsahuje přes 96 % vody. Skvělým hydratačním pokrmem je třeba okurková polévka nebo saláty

Doporučujeme dávku hydratace v pleťovém krému Hydrooptimal, hydro nutritive tonikum či dávku hydratace v očním gelu Lipoderm.