O VAŠE OBJEDNÁVKY SE POSTARÁ MONIKA 724881096 RÁDI VÁM PORADÍME NA OBCHOD@LAMPONE.CZ TELEFONICKÉ OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME NA 724881096

Jak jsou pro nás minerály důležité?

Podpořte svoji pleť a dodejte jí minerály. Čím jsou nám tedy minerály přínosné a v čem tkví jejich význam?

Draslík a hydratace

Minerál jménem draslík má na starosti naše „vodní hospodářství“. Přesněji řečeno udržuje v organismu rovnováhu vody a zajišťuje tedy i dostatečnou hydrataci. Při jeho nedostatku tak často trpíme žízní, naše pleť ztrácí vláhu a pružnost a dokonce můžeme trpět i nechutenstvím.

Zinek a zdravé vlasy i nehty Zinek je pro změnu zodpovědný za zdravé vlasy a nehty a pomáhá snáz hojit rány. Pokud jej nemáme dostatek, trápí nás lámavé nehty nebo poničené vlasy, pomaleji se nám hojí i drobnější rány a může způsobit také neplodnost.

 Selen na vrásky a detoxikaci

Jeden z méně známých minerálů, selen, pomůže naší pleti s vráskami a také ji skvěle detoxikuje. Celkově má selen pro náš organismus maximální přínos. Působí jako výborný antioxidant, chrání před škodlivinami, zmírňuje vrásky a vyhlazuje pleť a také slouží jako prevence šedého zákalu. Pokud nám selen chybí přepadá nás únava a dokonce se můžeme potýkat s problémy se srdcem nebo imunitou.

Železo pro omlazení

Hlavní funkci zastává železo ve spojitostí s krví. Přenáší a váže v ní kyslík. Ale ani vliv železa na pleť není zanedbatelný. Dostatek železa totiž pleť omlazuje, dokáže ji zbavit tmavých kruhů pod očima, udržuje ji svěží nebo podpoří i zdraví a krásu našich vlasů. Jeho nedostatek pak může vést k chudokrevnosti, srdečním onemocněním i stárnutí pokožky.

Křemík a zdravá kůže

Minerál zvaný křemík nám pomůže ke zdravému vzhledu kůže, vlasů i nehtů i k pevnosti kostí. Skvěle poslouží po úrazech s hojením kostí, svalů a šlach. A ženy si ho zamilují pro jeho pozitivní vliv na pružnost pokožky i díky snižování tvorby vrásek a vzniku strií. Pokud jej v těle máme nedostatek, trápí nás například osteoporóza, lámou se nám nehty nebo třepí vlasy.

Hořčík a anti-age efekt

Minerál hořčík, který většinou známe pod pojmem magnesium nám pomůže bojovat proti věku. Pokud jej totiž máme dostatek dokáže nám zajistit anti-age efekt, tedy působí proti viditelnému stárnutí pleti, ale dokonce zvládne působit i proti stresu, který má na naši pokožku i zdraví maximálně negativní účinky. Hořčík také skvěle podpoří metabolizmus a zrychlí hojení ran. Pokud nám v těle chybí, často nás trápí křeče ve svalech, náladovost, nespavost i bolesti hlavy nebo únava.

Vápník a obnova pleti

Vápník, který patří mezi nejznámější minerály, si většinou vybavíme v souvislosti s kostmi a jejich pevností. Podstatný je však i pro pleť. Díky němu totiž dochází k rychlé obnově kožních buněk, k zajištění hydratace pokožky i k tvorbě antioxidantů. Příznivě působí také na kvalitu nehtů a zubů. Pokud nám chybí,bojujeme s nekvalitní pletí, bílými skvrnami na nehtech nebo s řídnutím kostí. Kosmetické produkty obsahující prospěšné minerály nás lákají, přesto však málokdo už přesně ví, který minerál nám s jakým problémem pomůže. Seznamte se s nimi proto podrobněji, abyste příš- tě při výběru minerální kosmetiky nemuseli tápat! Zázračné minerály seznamte se prosím! 12 Minerály v pečujících přípravcích rozmazlujte se! Naše tělo si o minerály přímo říká! Dodejte mu je proto prostřednictvím vhodné pečující kosmetiky.

My doporučejeme kosmetiku For life a Madaga a zde je několik tipů s Minerály z Mrtvého moře: Mineral tonikum , vlasový šampon či

Mineral oční krém