O VAŠE OBJEDNÁVKY SE POSTARÁ MONIKA 724881096 RÁDI VÁM PORADÍME NA OBCHOD@LAMPONE.CZ TELEFONICKÉ OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME NA 724881096

Podzimní restart nejen pro pleť

Je tady podzim a tělo i pleť bychom měli připravit na zimu, nejlépe pomocí zdravé stravy

Pokud přemýšlíme, kde s detoxikací začít, asi nejčastěji zauvažujeme o změně jídelníčku a zařazení zdravých potravin do stravy. Ano samozřejmě,strava je pro celý proces důležitá, ale začít bychom měli jinde.
Tím místem je naše pleť. Právě přes kůži totiž do našeho těla pronikají škodliviny a po létě je tak plná toxických látek, což se může projeviti ucpanými póry, přebytkem kožního mazu a celkovou dehydratací. Navíc toxické látky, které nám přes kůži proniknou do organismu a dlouhodobě s nimi nic neděláme, tedy nedbáme na správný a pravidelný detox, mohou později vyvolat problém prakticky kdekoli v těle. Od kožních problémů,až přes závažnější onemocnění.

Pleť je tak na prvním místě třeba řádně pročistit, zbavit všech škodlivin,odumřelých buněk, potu, mazu, ale především dodat výživu, potřebou hydrataci a energii. Zkrátka jí znovu probudit k životu! Našimi nejlepšími pomocníky by se tak minimálně pro dobu detoxikace měly stát antistresové krémy a séra (např. Antistres Lifting), přírodní čisticí masky (např. GrapevinelineTherapy),ale také pleťová čisticí mléka a tonika či čisticí emulze,které dovedou alespoň krátkodobě obnovit přirozenou kožní bariéru(např. 2Derm Duobase).
Uvidíte, že po dvoutýdenní péči bude vaše pleť jako znovuzrozená, bez jakýchkoli známek únavy nebo kožních problémů a nedokonalostí.

Polévka je grunt
Stará česká moudrost praví, že polévka je grunt, a ono to tak doopravdy je! Stejně jako se během léta doporučuje pít nejrůznější zeleninové a ovocné šťávy, na podzim to platí o polévkách. Naše tělo potřebuje v chladném období dodat dostatek tepla, a právě polévky jsou vhodný způsob, jak je jazajistit. Navíc ve spojení s ideálními ingrediencemi nám ještě pomohou právě s detoxikací.
Během podzimu si totiž můžeme připravit například dýňovou polévku, která je bohatá na živiny a vitamíny. A špatnou volbou není ani květáková,špenátová nebo brokolicová. Veškerá tato zelenina totiž dodá našemu tělu potřebné vitamíny a díky tomu, že je bohatá na antioxidanty, maximálně podpoří náš proces očisty.

Potrava, která restartuje…

Otázka správné detoxikace těla může být trochu složitější, než se na první pohled zdá. Abyste nemuseli tápat a zbytečně na sobě jednotlivé potraviny testovat, seznamte se s několika zásadními, které vám budou na vaší cestě nápomocny.

Červená řepa
Klasická podzimní zelenina, tak proč ji nevyužít! Organismu dodá vitamíny, minerály a energii, nastartuje správnou činnost jater a střev a pomůžei s vylučováním toxických látek z těla.
Dýně
Další dokonalá podzimní plodina. Organismu dodá například potřebný sodík,hořčík, draslík, nebo železo. Podpoří tak imunitu a pomůže bojovats prvními signály nachlazení.
Jablko
Jak prosté a přitom účinné! Jablka dovedou podpořit činnost střev, zároveň nás zasytí a dokáží i zbavit hladu. Navíc mají protizánětlivé účinky,spalují tuky a pomáhají snížit nadváhu. Ideální jsou proto i při redukčních dietách.
Zázvor
Není asi jiného a typičtějšího pomocníkapři prvním nachlazení než je právě zázvor. Ten v sobě však ukrývá i další pozitiva. Skvěle nás
nastartuje, zbaví únavy a má antivirové účinky. Ideální je i jako prevence před nachlazením a rýmou.
Citrón
Starý dobrý citrón je rovněž pro detox jako stvořený. Zvládne skvěle podpořit činnost jater a zároveň je i pročistit od všech škodlivin. A taková voda s citrónem zase napomáhá hubnutí a spalování tuků.
Špenát
Nenápadná zelená plodina, která zvládne divy. Dodá nám vitamíny A,E a K nebo minerály fosfor, draslíka vápník. Našemu tělu vrátí ztracenou energii, dodá antioxidanty a dokonce je skvělým bojovníkem s cholesterolem.

Nechte se inspirovat a přejeme krásný barevný podzim:-)