O VAŠE OBJEDNÁVKY SE POSTARÁ MONIKA 724881096 RÁDI VÁM PORADÍME NA OBCHOD@LAMPONE.CZ TELEFONICKÉ OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME NA 724881096

Vitamíny v kosmetice

Vitamíny jsou pro náš organismus a zdraví skutečně prospěšné a žádoucí o  tom není pochyb. Starají se o výživu našeho organismu, orgánů a buněk, zvyšují obranyschopnost těla proti škodlivinám. S vitaminy s můžeme setkat i v kosmetických přípravcích jako jsou pleťové krémy, masky nebo vlasové šampony. Vitamíny se výborně vstřebávají do pleti a dokáží také zvýšit například i účinnost kosmetických produktů.

Vitamíny si spojujeme především se stravou. Jsou totiž vedle bílkovin, cukrů a tuků její základní složkou a pro náš organismus naprosto nezbytné.Nedostatek vitamínů ve svém organismu poznáme snadno. Nejprve se nám mohou začít lámat nehty, vlasy, můžeme se cítit unaveni, začnou nás pálit oči a třeba se i zhorší stav pleti. Dokonce se mohou i začít více kazit kuby.

Zdravá pestrá a čerstvá strava, je základ. Kromě ovoce a zeleniny je můžeme získat i z masa, především z libového a neposlední řadě v rybách a mořských plodech. Doporučujeme konzumovat brokolici, červenou řepu, papriku, brambory, citrusy, špenát, luštěniny, ořechy, banány, jahody, vejce, avokádo, fazole..a také rostlinné oleje.

Vitamíny v kosmetice.

Vhodnou doplňkovou péčí je získání vitamínů je aplikace pleťové kosmetiky, která je obsahuje. Vitaminy tak jednoduše prostupují do naší kůže, pomocí krému či masek, kde mohou působit.

Pravda v menším množství než z potravin, ale rozhodně ne zanedbatelném.

V pletové kosmetice se nejčastěji můžeme setkat s vitamínem E, který je znám svými blahodárnými účinky. Podporuje stav buněk, podílí se na její ochraně, zabraňuje stárnutí a napomáhá proti škodlivinám.

Tipy pro Vás..seznamte se s přípravky ,ve kterých naleznete vitamíny, které poskytnou pleti dokonalou péči.

Vitamínová maska

Krém se sfingolipidy

Mineral maska

 

Dnes je známo 13 druhů vitamínů. Zde je pár pro připomenutí jejich významu.

Vitamín A

Důležitý pro zdravou pleť a oči, považován je i za prevenci před onemocněním rakovinou. Jeho nedostatek se může projevit například zhoršeným zrakem. Zdrojem je špenát, paprika, mrkev,žloutek, játra a vnitřnosti.

Vitamín B1

Má pozitivní vliv na nervovou soustavu.Jeho nedostatek může způsobit nervozitu, stres, bolesti hlavy, špatnou soustředěnost nebo nespavost. Zdrojem jsou brambory, fazole, ryby nebo kuře.

Vitamin B3

Vhodný pro boj s cholesterolem a tuky v těle. Jeho nedostatek může způsobit nespavost, nechutenství i bolesti břicha. Jeho zdrojem je hrách, fazole, tuňák nebo slunečnicová semínka.

B12

Zásadní pro správné fungování nervové soustavy. Nedostatek může způsobit onemocnění červených krvinek nebo anémii. Zdrojem je kefír, mléko nebo játra.

Vitamín C

Zásadní pro správnou funkci imunitního systému a odolnost proti nemocem. Jeho nedostatek může vyvolat nízkou obranyschopnost, únavu, paradontozu, popřípadě problémy s dásněmi a jejich krvácení. Zdrojem jsou jahody, citron, pomeranč nebo zelí.

 Vitamín E

Důležitý pro svaly, srdeční soustavu a kůži. Při jeho nedostatku se mohou projevit problémy s krvetvorbou a nervovou soustavou, jako jsou křeče, tiky, třes. Jeho zdrojem jsou vejce, sýry, kukuřice nebo špenát.